Akcesoria dla niemowląt – jakie są najbardziej przydatne?

Wyprawka dla dziecka to nie tylko ubranka, pieluszki, ręczniki, pościel. Istnieje bowiem również cały szereg przedmiotów i urządzeń, które w znacznym stopniu ułatwiają sprawowanie opieki nad maleńkim dzieckiem: od podgrzewaczy do butelek, przez smoczki, gryzaki i karuzele nad łóżeczko, aż po elektryczną nianię, kamery montowane w pokoju dziecięcym i wiele, wiele innych.

Wyposażenie najbardziej podstawowe

Z pewnością trudno jest wyobrazić sobie sprawowanie opieki nad niemowlakiem bez smoczka. Dzieci mają naturalny odruch ssania, który z wiekiem zanika. Na początku jednak, kiedy uspokaja je tylko ssanie, trzeba liczyć się z konsekwencjami braku smoczka. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, jednak są one na tyle rzadkie, że nie warto o nich nawet wspominać. Ważne są również nieco większe akcesoria, jak choćby przewijak. Dzięki niemu możemy uniknąć zabrudzenia pościeli tym, co wyleje się z pieluszki lub bezpośrednio z malucha.

Pościel trzeba prać, wywabiając przy tym plamy, przewijak natomiast wystarczy przetrzeć i zdezynfekować, ponieważ jest obszyty eko skórą lub czymś, co przypomina ceratę. Kiedy maluch rośnie, a wraz nim jego zęby, należy pomyśleć o gryzaku. W podobnej sytuacji gryzienie pozwala wyeliminować swędzenie dziąseł, dzięki czemu maluch jest znacznie spokojniejszy i mniej marudny. Dziecko potrzebuje również zabawek i kolorowych elementów, których pojawienie się stymuluje jego rozwój. Warto zaopatrzyć się choćby w karuzelę z pozytywką, do powieszenia nad łóżeczkiem.

Czytaj także  Sztućce dla dzieci z okazji narodzin

Czy urządzenia elektroniczne pomagają w opiece nad dzieckiem?

Bez wątpienia wynalazki końcówki XX i początku XXI ułatwiają młodym rodzicom życie. Świetnie spisuje się chociażby termos, w którym możemy umieścić butelkę z ciepłym mlekiem lub herbatką, a jeszcze lepiej podgrzewacz do butelek i dań w słoiku. Elektryczny podgrzewacz wystarczy napełnić wodą i podłączyć do prądu. Dzięki niemu w ciągu kilku minut możemy odgrzać pożywienie dla malucha i nakarmić go gdziekolwiek. Nawet jeśli mamy małe dziecko, nie spędzamy przecież całego czasu w domu. Fantastycznym urządzeniem jest ponadto elektroniczna niania. Dzięki niej przebywając nawet na drugim końcu domu wiemy, czy maluch smacznie śpi, płacze, a może buszuje i dokonuje zniszczeń w pokoju. Nieco bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązaniem jest montaż kamer. Dzięki nim możemy nie tylko słyszeć, ale również obserwować zachowanie malucha. Urządzenia elektroniczne to z pewnością ratunek dla rodziców.

Jakie akcesoria pomagają w podróży?

Trudno wyobrazić sobie podróżowanie z dzieckiem samochodem, kiedy na przykład nie dysponujemy odpowiednim nosidełkiem. Maluchowi należy przecież zapewnić bezpieczny i wygodny dla niego przejazd. Bez nosidełka, które można przypiąć pasami, jest to całkowicie niemożliwe. Podobny gadżet powinien uwzględniać szybki wzrost dziecka, a także konieczność zajmowania przez niego pozycji leżącej (przynajmniej przez pewien czas). Przed urodzeniem dziecka należy więc dokładnie przemyśleć wiele kwestii organizacyjnych.

Comments are closed.