Fotelik z nosidełkiem dla niemowląt – odkryj jego największe zalety

W dzisiejszych czasach podróże z malutkimi dziećmi to coś całkiem normalnego. Dla rodziców najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo malucha, dlatego warto zaopatrzyć się w fotelik z nosidełkiem dla niemowląt. Jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie.

Zalety fotelika z nosidełkiem

Głównym jego atutem jest fakt, że służy jako miejsce w samochodzie, w którym dziecko jest całkowicie bezpieczne podczas jazdy. Dodatkowym plusem jest to, że służy również jako nosidełko. Dzięki temu maluszek będzie czuł bliską obecność rodzica. Dzięki temu podróż upłynie w spokoju, tak ważnym w pierwszym okresie życia dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika z nosidełkiem?

Najistotniejszą rzeczą przy wyborze odpowiedniego fotelika z nosidełkiem jest waga dziecka. To na jej podstawie ustala się czy przyda się ono jeszcze dla dziecka, czy warto pomyśleć już o czymś większym. Foteliki te są przeznaczone zwykle dla dzieci o wadze do 13 kg.
Przy zakupie fotelika-nosidełka https://www.recaro-kids.pl/foteliki/foteliki-nosidelka-dla-niemowlat.html warto zwrócić też uwagę, czy w samochodzie są zaczepy ISOFIX. Jeśli tak to warto wykorzystać ten fakt i wybrać taki model, który będzie można zamontować za pomocą tych zaczep. Trzeba zwrócić również uwagę na to, czy szerokość siedziska i wysokość zagłówka można regulować. Tapicerka nosidełka powinna być łatwa do czyszczenia i przewiewna, a samo nosidełko powinno być lekkie. Dobrze by było, żeby były dodatkowe zabezpieczenia, czyli system ochrony bocznej. Trzeba tez sprawdzić czy fotelik, który chcemy kupić ma odpowiednie atesty.

Czytaj także  Na co zwrócić uwagę, wybierając spacerówkę dla dziecka?

Jakie mogą być dodatki do nosidełek samochodowych dla dzieci?

Fotelik z nosidełkiem dla niemowląt służy dzieciom, aż do ukończenia pierwszego roku życia. Najlepsze nosidełka to takie, które mają różne dodatkowe udogodnienia, takie jak wkładki redukcyjne dla niemowlaków, daszki chroniące przed słońcem, opadami czy wiatrem. Można także dokupić moskitierę, pokrowiec na nóżki czy folię przeciwdeszczową.
Foteliki-nosidełka wyposażone są w dwa różne rodzaje uprzęży, trzypunktową lub pięciopunktową. ta ostatnia gwarantuje o wiele lepsze przypięcie dziecka, ponieważ ma dwa dodatkowe pasy na biodra. Gwarantuje to o wiele większe bezpieczeństwo w razie ewentualnego wypadku.

Zalety fotelika z nosidełkiem dla niemowląt

Po pierwsze foteliki z nosidełkiem są bardzo wygodne zarówno dla dzieci i dla rodziców. Urodzenie dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z podróży, czy z jazdy samochodowej. Można bezpiecznie pojechać na wczasy, w odwiedziny do rodziny. Dziecko, które siedzi w foteliku ma możliwość obserwowania świata, dzięki temu podróż mu się nie dłuży i jest spokojniejsze. Kiedy się zmęczy to równie wygodnie może się zdrzemnąć w aucie. Rodzicom wygodnie jest także nakarmić niemowlaka w foteliku. Natomiast dzięki nosidełku można dziecko zabrać wszędzie ze sobą, do sklepu, restauracji czy do muzeum.
Foteliki z nosidełkami można kupić nowe, w profesjonalnych sklepach z akcesoriami dla dzieci, albo używane w internecie.

Czytaj także  Jak korzystać z wózka spacerowego?

Dodaj komentarz