Jak spakować dziecko na kolonię? Lista niezbędnych rzeczy

Dzieci szybko dorastają i gdy wydaje się nam, że nasze dziecko jest małe, wkrótce okazuje się, że jest już na tyle duże, że może samo jechać na kolonię. Co spakować do walizki czy plecaka juniora? Jeśli mamy zmierzyć się z tym po raz pierwszy, warto najpierw zapoznać się z kilkoma zasadami.

Przybory toaletowe potrzebne podczas kolonii

Dziecku trzeba spakować rzeczy potrzebne do dbałości o higienę. Potrzebne będą trzy ręczniki – plażowy (możliwie jak największy, aby w razie czego dziecko mogło się nim dobrze opatulić na plaży jeśli np. pogoda nagle się zmieni), kąpielowy (najlepiej dwa) i zwykły (przyda się przy myciu rąk przed posiłkami). Do tego należy dołożyć mydło, żel pod prysznic z szamponem 2w1 oraz klapki/japonki pod prysznic. Oczywiście musimy powiedzieć dziecku, że pod prysznic może wchodzić tylko w klapkach, by z kolonii nie wrócić z grzybicą.

Co trzeba zapakować na kolonię, by pobyt dziecka na plaży by udany?

Pamiętajmy, by do torby czy walizki zapakować mały plecak, w którym dziecko będzie mogło zabierać nad wodę ręcznik i inne przydatne na plaży rzeczy – twierdzi Quatromondis. Taki plecak przyda się również podczas wycieczki. Spakujmy również krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne również z filtrem UV i nakrycie głowy – najlepiej czapkę z daszkiem lub kapelusz z niewielkim rondem. Ponadto warto spakować środek odstraszający komary i kleszcze, również udzielając dziecku instrukcji użycia. Środki te przydadzą się w trakcie ewentualnych wycieczek ponieważ w trakcie letnich kolonii nad morzem, często organizowane są wycieczki na tereny zalesione. Oczywiście nie możemy zapomnieć o stroju kąpielowym. Najlepiej spakować dwa stroje – nie są ciężkie, a może się przydać zapasowy. Do tego na plaży przydatne będą sandały lub klapki.

Czytaj także  Jak urządzić… swoje biurko? Dowiedz się jak zaplanować przestrzeń w profesjonalny sposób!

Jakie buty i ubrania są potrzebne na kolonii

Dziecku potrzebne będą także wygodne obuwie sportowe. W zależności od pogody dziecko będzie mogło założyć tzw. “adidasy” lub sandały. Jeśli junior wyjeżdża na 14 dni, trzeba spakować po jednej koszulce typu T-shirt, tyle samo skarpetek i majtek oraz trzy bluzy, z których jedna powinna być zapinana na zamek. Potrzeba także 5-6 par krótkich spodenek i do tego 2-3 pary spodni długich. Dziecku na kolonii zapewne przyda się kurtka przeciwdeszczowa, a w ostateczności foliowy płaszcz lub peleryna przeciwdeszczowa. Musimy pamiętać także o piżamach – potrzebne są dwie sztuki oraz o spodniach dresowych i tenisówkach do poruszania się po ośrodku.

Czy na kolonię daje się kieszonkowe?

Dziecko na kolonii ma zapewnione utrzymanie, więc kieszonkowe wyda na słodycze, napoje i pamiątki. Na dwutygodniowy wyjazd zalecana jest kwota około 200 zł. Zazwyczaj wychowawcy zgadzają się na to, by przechowywać kwotę i wydzielać podopiecznemu.

Wyjazd na kolonię to dla dziecka szansa na ćwiczenie samodzielności. Pozwólmy mu na to, a by było spokojne, dokładnie spakujmy wszystkie niezbędne rzeczy.

Dodaj komentarz