Jak zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu?

Przyszli rodzice gromadzą wyprawkę dla dziecka, które ma przyjść na świat. Ilość rzeczy, które trzeba kupić jest przytłaczająca, ale część z nich naprawdę się przydaje. Wiele przedmiotów jest niezbędna, gdyż pomaga zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu. Czy niania elektroniczna, bramka i zatyczki do gniazdek są potrzebne?

Akcesoria dla rodziców – potrzeba czy kaprys?

W specjalistycznych sklepach znajdziemy wiele mniej lub bardziej praktycznych akcesoriów. Nasze babcie twierdzą, że kiedyś tego wszystkiego nie było, a dzieci się wychowało. Może jest w tym trochę prawdy, ale warto dodać, że czasy się zmieniły. Mamy rzadko mają do pomocy babcie, gdyż te są aktywne zawodowo. Dlaczego więc nie kupić niani elektronicznej, która będzie czuwać nad maluchem, gdy my bierzemy prysznic. Nowoczesne gadżety ułatwiają wypełnianie codziennych obowiązków związanych z opieką nad niemowlęciem. Dzięki nim można na przykład ekspresowo przygotować mleko modyfikowane, wygodnie przyrządzić posiłek, podgrzać jedzenie czy ukoić dziecko, które płacze z powodu kolki.Nie tylko niania elektroniczna. Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Remont mieszkania czy samo przemeblowanie to świetne okazje, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo czterech kątów, a co za tym idzie – nasz spokój. Meble ustawmy tak, by nic nie wystawało. Pamiętajmy o zamykaniu szuflad i szafek, a mało stabilne regały przymocujmy do ściany. Bezpieczeństwo zwiększy także schowanie kabli od urządzeń elektrycznych. Jeżeli dziecko jest małe, warto mieć nianię elektroniczną, by móc nadzorować sen dziecka, gdy pracujemy czy odpoczywamy w innym pomieszczeniu. Kupmy bezpieczne AGD, na przykład kuchenkę, która odetnie dopływ gazu, gdy nie ma płomienia. Gniazdka zakryjmy specjalnymi zaślepkami, a w oknach zainstalujmy specjalne blokady, by maluch sam ich nie otworzył.

Czytaj także  Podejrzewasz ze jesteś podsłuchiwany? Nie czekaj, sprawdź, jak może Ci pomóc detektyw

Czy warto kupić nianię elektroniczną?

Żadna mama nie zostawi dziecka bez opieki, nawet, gdy maluch śpi. Taki czas spokoju zdarza się rzadko, więc kobiety chcą go wykorzystać i wyprać, poprasować czy posprzątać. Nie mogą więc patrzeć na śpiące niemowlę. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po nianię elektroniczną. Urządzenie składa się modułu z mikrofonem umieszczonego w pokoju dziecka i odbiornika z głośnikiem. Do odbiornika, który mamy przy sobie, przesyłany jest dźwięk, który rejestruje mikrofon w module nadawczym, umieszczony w pokoju dziecka. Kiedy maluch się obudzi i zacznie płakać, wtedy natychmiast to usłyszymy. Na rynku dostępna jest także niania elektroniczna z monitorem oddechu. Na kolorowym wyświetlaczu odbiornika wyświetlana jest informacja o miarowych oddechach dziecka, a gdy rytm oddechu jest zaburzony, urządzenie wysyła sygnał ostrzegawczy. Niania elektroniczna, zaślepki i inne blokady są bardzo pomocne, gdy jesteśmy rodzicami małego dziecka. Kupmy je i zadbajmy o bezpieczeństwo maluchów, które śmiało poznają świat.

Comments are closed.