Jakie klocki lego kupić

Klocki LEGO

 

Klocki lego to idealny prezent dla każdego dziecka. Pomagają rozwijać logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, a także wspaniale pobudzają zdolności manualne. Sprawdźmy zatem, jakie klocki lego dla dzieci są najlepsze.

Jakie klocki lego dla maluchów?

Propozycją przygotowaną specjalnie dla najmłodszych dzieci są klocki lego z serii Duplo – odpowiednio duże i łatwo przyczepiające się do drugich, dzięki czemu nawet maluchy będą czerpać radość z zabawy. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów klocków tego typu, umożliwiających zbudowanie domku, samochodu, farmy czy pociągu, a także wprowadzenie do nich rozmaitych postaci. Te najbardziej popularne klocki lego posiadają w zestawach figurki ulubionych bohaterów z bajek Disneya i nie tylko. Myszka Minnie, samochody z lubianego przez dzieci filmu „Auta” czy piękne księżniczki na pewno przypadną do gustu najmłodszym odbiorcom. Wykorzystując klocki lego, dziecko może swobodnie kreować przestrzeń, poznawać literki i cyferki, nazwy zwierząt. Również drewniane klocki dla dzieci są świetnym pomysłem – to klasyczny prezent, popularny od wielu pokoleń.

Kocki lego z serii Minecraft czy policyjne?

Dzieci w wieku 2 lat potrafią już samodzielnie budować nawet bardzo skomplikowane konstrukcje. Są również bardzo zaciekawione otaczającym światem, zadają mnóstwo pytań, starając się zrozumieć funkcjonowanie niektórych zjawisk. Dlatego klocki, podarowane im w tym okresie, wspaniale rozwijają wyobraźnię i zaspokajają ciekawość maluchów. Klocki lego potrafią przenieść malucha do świata dobra i zła – podzielonego na pozytywnych i negatywnych bohaterów. Kupując dziecku klocki z serii policyjnych lub strażackich, pozwalamy mu wejść w rolę stróża prawa, opowiedzieć się po stronie dobra. Warto zatem zainwestować w klocki lego dla dzieci, które wbrew pozorom służą nie tylko do beztroskiej zabawy.

Czytaj także  Gdy dzieci się nudzą podczas podróży - ciekawe pomysły jak temu zapobiec

Innym przykładem zabawek rozwijających kreatywne myślenie jego są klocki lego Minecraft, bazujące na popularnej grze komputerowej, za którą dzieci wprost przepadają. Dzięki nim maluch przeistoczy się w budowniczego z prawdziwego zdarzenia i zacznie kreować niesamowite fortece, farmy lub jaskinie, a także zaplanuje przetrwanie na pustyni. Prawda, że takie klocki dla dzieci stymulują wyobraźnię?

Wybierz klocki z serii Star Wars

Pociechy w wieku przedszkolnym na pewno ucieszą się z serii inspirowanej filmem Gwiezdne Wojny. To niezwykle popularne klocki dla dzieci, które zawierają postaci występujące w sadze Star Wars. Znajdziemy tutaj miecze świetlne, tak uwielbiane przez najmłodsze dzieci, a także figurki głównych bohaterów (m. in. Yoda, Luke Skywalker, księżniczka Leia, Darth Vader). Bawiąc się takimi akcesoriami, maluchy zaczynają interesować się kosmosem i wzbogacać zakres swojego słownictwa. Klocki lego dla dzieci niesamowicie rozwijają wyobraźnię, pozwalając tworzyć galaktyczne imperium, wyrzutnie ognia czy okręty bojowe. Zabawa tymi akcesoriami usprawnia także strategiczne myślenie, pokazuje jak rozwiązywać problemy i dążyć do wyznaczonego celu. Wspólna zabawa z innymi dziećmi służy rozwijaniu więzi społecznych, umiejętności współpracy w grupie, co w przyszłości będzie mieć ogromne znaczenie.

Comments are closed.