Jakie pieluchy dla dzieci?

W przypadku małego dziecka niezbędne stają się pieluchy. Obecnie nie ma żadnego problemu z ich zakupem. Wystarczy wybrać się do supermarketu, sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnych modeli. Można przebierać w rodzajach, rozmiarach. Niezwykłą wygodą są oczywiście pieluchy jednorazowe. Łatwo się je zakłada, a po zużyciu wystarczy je wyrzucić i po problemie. Nadal jednak nie brakuje miłośników pieluch wielorazowych, które również mają sporo zalet. Pojawia się wobec tego pytanie, co wybrać.

Na jakie zdecydować się pieluchy?

Przy wyborze pieluch istotne jest to, aby dobrać właściwy rozmiar. Można oczywiście zdecydować się na model uniwersalny, ale nie ma pewności, czy będzie pasować. Lepiej kupić różne pieluchy i przetestować je w celu dobrania idealnych. Pomocne będzie kierowanie się wagą dziecka w celu znalezienia właściwego rozmiaru. Dla noworodków najlepsze są pieluchy jak najmniejsze. Najczęściej dzieci mają wagę urodzeniową przekraczającą 4 kg, więc odpowiednie są dla nich pieluchy w rozmiarze 1.

Trzeba mieć na uwadze to, że noworodkom należy często zmieniać pieluchy. Zwykle trzeba to robić kilkanaście razy w ciągu doby. Czasem cała paczka pampersów znika w dwa dni. Zwykle jest tak, że po każdym karmieniu pojawia się potrzeba zmienienia pieluchy. Po mniej więcej dwóch miesiącach powinno już wystarczyć sześć pampersów dziennie. Po pół roku liczba ta zmniejszy się do czterech. Istotne jest to, aby sięgać po dobrej jakości pieluchy, najlepiej od sprawdzonego producenta. Nie mogą w żaden sposób podrażniać delikatnej skóry dziecka, powodować dyskomfortu. Na uwadze powinno się mieć to, czy pieluchy zostały wykonane z bezpiecznych materiałów, są wolne od szkodliwych substancji.

Czytaj także  Najlepsze pomysły na kolonie letnie w 2022 roku!

Jakie wybrać pieluchy dla dziecka?

Pieluchy jednorazowe są niezwykle wygodne w użyciu, ale warto mieć także modele wielorazowe. Świetnie sprawdzają się pieluszki tetrowe. Mają one szerokie zastosowanie. Posłużą przykładowo jako myjka, mata do wanienki podczas kąpieli, kocyk w ciepłe dni. Pieluchy tetrowe są bardzo chłonne, świetnie przepuszczają powietrze. Zapewnią skórze swobodę oddychania. Pieluchy tetrowe występują w wielu rozmiarach, można je wiązać na rozmaite sposoby. Godne polecenia są także modele muślinowe, bambusowe i flanelowe. Wszystkie odznaczają się miękkością, są przyjemne w dotyku. Będą świetną opcją w przypadku delikatnej skóry dziecka.

Pieluchy bambusowe są ekologiczne, bardzo wytrzymałe, chłonne. Mają właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Do uprawy bambusa nie stosuje się żadnych chemicznych środków. Rodzice bardzo cenią sobie pieluchy muślinowe ze względu na ich wysoką trwałość, pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, dobrą przepuszczalność powietrza. Można liczyć na mnogość rozmiarów i wzorów, ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ciekawą opcją są także pieluchy algowe ze względu na ich antyalergiczność, antyseptyczność i właściwości antygrzybiczne. Mogą służyć jako kocyk, narzuta, myjka itd.

Dodaj komentarz