Na co zwrócić uwagę, wybierając spacerówkę dla dziecka?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się spacerówka. Bardzo ważną i odpowiedzialną decyzją jest wybór odpowiedniego wózka spacerowego dla twojego dziecka. Od tego głównie zależy, czy maleństwo będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo w trakcie spaceru. Ma to również wpływ na rodziców, którym zależy na tym, żeby spacerówka była poręczna i lekka. Wtedy po prostu łatwiej się z nią poruszać. Warto wspomnieć, że producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych modeli.

Wybór spacerówki

W sprzedaży można znaleźć spacerówki sportowe, miejskie, a także klasyczne. Według ekspertów dzieci mogą już od szóstego miesiąca życia podróżować w spacerowych wózkach. Jednak nie trzeba się z taką decyzją spieszyć, ponieważ zawsze powinny przeważać kwestie indywidualne. Rodzice najlepiej znają swoje dzieci i wiedzą, co jest dla nich właściwe. Niektóre maluchy są gotowe do zmiany w szóstym miesiącu, natomiast inne potrzebują trochę więcej czasu. Kluczowe jest również to, czy dziecko potrafi już samodzielnie siadać. Jeśli już to umie to możesz mieć pewność, że aktywność malucha będzie systematycznie wzrastać. Z czasem będzie chciał poznawać coraz więcej świata i już ciężko będzie go upilnować. W gondolach zazwyczaj nie ma zabezpieczających szelek. Chwila nieuwagi rodzica i dziecko może wypaść z wózka, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Właśnie dlatego w pewnym wieku gondole są dla dziecka niebezpieczne. Musisz odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań, jeśli chcesz właściwie wybrać wózek spacerowy dla dziecka. Można śmiało powiedzieć, że kilka tysięcy wózków oferujących różne opcje jest dostępnych na rynku. Wybór jest bardzo duży, więc nawet bardzo wymagający klienci powinni znaleźć coś dla siebie. Przed zakupem warto pomyśleć, gdzie najczęściej będziesz jeździć nowym wózkiem.

Czytaj także  Przygoda z podróżą: Jak zapewnić wygodę i rozrywkę dziecku w czasie podróży samochodem?

Zakup spacerówki

Zakup spacerówki terenowej warto rozważyć, jeśli planujesz używać wózka w różnych okolicznościach oraz miejscach. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku osób, które lubią odwiedzać lasy. Takie wózki z reguły mają trzy koła i są wyposażone w blokady. Taka opcja poprawia stabilność sprzętu, więc dziecko ma zapewnione maksymalne bezpieczeństwo. Terenówki mają również lepszą amortyzację, ponieważ są dostosowane do jazdy w trudnym terenie. Jest to oczywiście zasługa pompowanych i dużych kół. Taki wózek sprawdzi się idealnie u rodziców, którzy biegają. Warto dodać, że niektóre spacerówki wyposażone są w specjalny pasek, dzięki któremu wózek nie oddali się od ciebie przy większej prędkości. Użytkownicy wśród zalet wymieniają doskonałe prowadzenie. Cena takiego wózka może być jednak dla niektórych zbyt wysoka. Zastanów się nad kupnem miejskiej spacerówki, jeśli potrzebujesz czegoś tańszego i lżejszego. Taki wózek świetnie nadaje się do uprawiania sportów oraz biegania. Ma małe kółka, hamulce, a do tego jest zwrotny. Niestety miejskie spacerówki mają gorszy system amortyzacji od terenowych modeli.

Dodaj komentarz