Najważniejsze kryteria wyboru fotelika samochodowego dla dziecka

W sprzedaży znajdują się rozmaite foteliki dziecięce, dzięki czemu można liczyć na ogromny wybór. Poszczególne modele różnią się pod wieloma względami. Pojawia się wobec tego pytanie, na jakie zdecydować się akcesorium dla swojego dziecka. Znaczenie ma przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Trzeba również zadbać o komfort jazdy. Fotelik dziecięcy musi oczywiście zostać właściwie dopasowany do konkretnego pojazdu, aby wszystko pasowało i prawidłowo działało.

Co ma szczególne znaczenie przy wyborze fotelika dziecięcego?

Przy zakupie fotelika dziecięcego należy mieć na uwadze przede wszystkim to, aby spełniał wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Fotelik ma należycie chronić pasażera przed negatywnymi konsekwencjami kolizji. Sprawdzony system bezpieczeństwa to podstawa. Warto wobec tego mieć na uwadze wyniki testów zderzeniowych. Istotne jest, aby fotelik miał dobry system ochrony bocznej. Najlepiej zakupić model z homologacją. Kolejną kwestią jest funkcjonalność fotelika.

Ma być on łatwy w obsłudze, intuicyjny. Świetnie sprawdzają się modele obsługiwane jedną ręką. Takie rozwiązanie doceni każdy rodzic. Wpływa to na wygodę użytkowania. Warto również mieć na uwadze, z czego został wykonany fotelik. Istotne jest, jakiego materiału użyto do tapicerki. Wpływa to w dużej mierze na komfort jazdy. Fotelik powinien mieć oparcie i zagłówek z regulacją, to samo dotyczy pasów bezpieczeństwa i podnóżka. W ten sposób możliwe stanie się jak najlepsze dopasowanie akcesorium do indywidualnych potrzeb dziecka. Na podstawowe wyposażenie fotelika składa się zagłówek, uprząż bezpieczeństwa, obrotowa baza, dualny system montażu.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania fotelika samochodowego dla swojego dziecka?

Dziecko rośnie relatywnie szybko, więc warto zdecydować się na zakup fotelika samochodowego, który dopasowuje się do sylwetki. Istotne jest to, aby akcesorium zostało właściwie dobrane do samochodu. Należy sprawdzić, czy zewnętrzna część oparcia przylega do tylnego siedzenia. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z brakiem stabilności fotelika. Dobranie właściwego rozmiaru do wieku dziecka i wielkości pojazdu ma duże znaczenie. Warto kupować foteliki renomowanych marek. Wiąże się to z koniecznością wydania większej kwoty pieniędzy, ale można mieć pewność odnośnie jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Produkty sprawdzonych producentów są objęte długotrwałą gwarancją. Można również liczyć na dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu nie ma problemu z wymianą na nowe akcesorium. Przy zakupie fotelika powinno się zwracać uwagę także na zakres wagowy. Im będzie on węższy, tym lepiej. Nie bez znaczenia jest także odporność na rozmaite zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Warto wybrać fotelik ze zdejmowanym pokrowcem, który można wyprać w pralce, bez konieczności demontowania pasów. Powinno się także zwrócić uwagę na sposób montażu akcesorium samochodowego.

Czytaj także  Poduszka do karmienia

Dodaj komentarz