Poduszka do karmienia

poduszka do karmienia

Karmienie dziecka w pierwszym okresie jego życia wiąże się z pochylaniem nad nim. Szczególnie, jeśli noworodek jest karmiony piersią. Wiąże się to z bólem kręgosłupa i ramion. Rozwiązaniem, które może pomóc odciążyć kręgosłup i przyjąć wygodną pozycję do karmienia jest specjalnie profilowana poduszka. Producenci akcesoriów dla mam i niemowląt prześcigają się w tworzeniu poduszek do karmienia o różnorodnych kształtach, wypełnieniach i funkcjach. Czy zawsze droga poduszka do karmienia będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia dla siebie i dziecka?

Jaki kształt powinna mieć poduszka do karmienia?

Większość poduszek do karmienia ma kształt litery „C”. Dzięki temu dobrze trzymają się w talii i nie przesuwają się, nawet kiedy dziecko na nich leży. Warto zwrócić uwagę na to, by część, na której leży dziecko była nieco grubsza niż ramiona. Sprawi to, że dziecko w czasie karmienia będzie leżało wyżej i osoba, która będzie je karmiła nie będzie musiała się mocno nachylać.

Taki kształt poduszko pozwala tez na stworzenie swojego rodzaju kojca dla dziecka, a z czasem podparcia, kiedy maluch zaczyna uczyć się samodzielnie siadać i raczkować.

Czytaj także  Na co zwrócić uwagę, wybierając spacerówkę dla dziecka?

Jakie wypełnienie powinna mieć poduszka do karmienia?

Poduszka do karmienia powinna być wygodna zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Na rynku dostępne są poduszki z różnego rodzaju wypełnieniem: silikonowym, styropianowym, pianką lub poliestrem. Poduszki styropianowe będą twarde, warto więc zdecydować się na jeden z pozostałych materiałów. Jedne z najlepszych są poduszki wypełnione włókniną silikonową, gdyż materiał ten nie uczula, jest lekki i miękki, a także sprężysty, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swój kształt. Poduszki wypełnione włókniną silikonową można też prać w pralce według zaleceń producenta.

Jaki materiał jest najlepszy na powłokę poduszki?

Powłoka poduszki, z uwagi na to, że ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka powinna być wykonana z naturalnych i bezpiecznych materiałów. Najczęściej spotyka się poszewki bawełniane, lniane lub bambusowe. Niektórzy producenci do tkanin dodają również włókna z algami morskimi. Zarówno bambus jak i algi morskie mają kojące działanie na skórę. Przy wyborze poduszki warto zwrócić uwagę, czy tkaniny, z jakich została ona wykonana mają atest Oeko-Tex, Tekstylia Godne Zaufania, w standardzie 100. Tkanina tak oznaczona jest bezpieczna dla skóry niemowlęcia.

Warto też sprawdzić czy producent dołącza do poduszki zamienną poszewkę, czy też można dokupić dodatkową poszwę pasującą na wybrany model.

Czytaj także  Pomysły na prezent dla noworodka i jego rodziców

Jakie dodatki do poduszki do karmienia?

Wyżej wymienione kwestie to podstawa przy wyborze poduszki do karmienia. Dodatkowo można sprawdzić czy na poszewce do poduszki jest niewielka kieszonka. Przydaje się ona do przechowywania drobiazgów, np. chusteczki higienicznej, czy smoczka. Dla wielu mam nie bez znaczenia jest możliwość wybrania poduszki o atrakcyjnym wyglądzie. Obecnie dostępne są naprawdę ładne, estetycznie wykonane poduszki do karmienia, które dzięki atrakcyjnemu wyglądowi są nie tylko praktycznym gadżetem, ale i ciekawą ozdobą dziecięcego pokoju.

 

Comments are closed.