Pomysły na prezent dla noworodka i jego rodziców

Narodziny dziecka zawsze stawiają świat na głowie i choćbyśmy przeczytali 100 poradników i wysłuchali 1000 najlepszych rad i tak nie przygotujemy się na wszystkie ewentualności. Radości i koszmary młodych rodziców są zresztą kanwą niejednego filmu, kabaretu czy książki, a dla wielu z nas jeszcze żywym w pamięci doświadczeniem. Nie zmienia to faktu, że na wizytę do młodych rodziców powinniśmy przyjść z prezentem. Oczywiście szczęśliwy tata najbardziej się ucieszy ze śpioszków z napisem „Córeczka Tatusia”, a mama z kocyka z samochodem, ale warto przynieść coś oryginalniejszego i o wiele praktyczniejszego, co sprawi, że noce będą o wiele spokojniejsze.

Najważniejszy jest sen

W początkowej fazie życia najważniejszy dla dziecka jest bezpieczny sen oraz emocjonalny kontakt z rodzicami. To wtedy mały człowiek zaczyna już poznawać świat za pomocą wzroku, dotyku i zapachów. Nie będziemy tutaj zajmować się kwestią pokarmu, bo jest to materiał na osobny artykuł, ale zajmiemy się dwoma wymienionymi na początku kwestiami. Bezpieczny sen pozwoli nam kontrolować specjalistyczne urządzenie, jakim jest monitor oddechu marki Babysense. Co to takiego? To całkowicie bezpieczne i profesjonalne urządzenie, które wkładamy do dziecięcego łóżeczka pod materac, i które cały czas kontroluje oddech niemowlęcia. Monitor oddechu Babysense jest bezdotykowy i momentalnie wykrywa zmianę w procesie oddychania odpowiednio szybko alarmując rodziców. W wczesnej fazie rozwoju zmiany w ruchach oddechowych dziecka informują nas o nieprawidłowościach, które możemy natychmiast zgłosić lekarzowi i często zapobiec niebezpiecznym sytuacjom,  a także wykryć ewentualne schorzenia. Babysense pozwoli także na porządny odpoczynek opiekunom dziecka po niejednej zarwanej nocy.

Czytaj także  Jakie są najnowsze standardy bezpieczeństwa dotyczące fotelików samochodowych?

Bez niani ani rusz

Kiedy nasz maluch już nieco podrośnie bardzo potrzebna okazuje się niania – ale mamy tutaj na myśli nianię elektroniczną. Jeśli przeprowadziliśmy już małą księżniczkę do jej pokoju to idealnym rozwiązaniem będzie elektroniczna niania video Babysense. Za pomocą obrazu i dźwięku w każdej chwili możemy sprawdzić, co dzieje się u naszego malucha mogąc jednocześnie zajmować się domowymi obowiązkami. Mamy wreszcie czas na ulubiony serial lub prasowanie stosu brudnych ubranek. Możemy ugotować domowy obiad, albo spędzić parę intymnych chwil sam na sam z partnerem. Elektroniczna niania Babysense z wbudowanym monitorem oddechu to wreszcie dwa w jednym i jest idealnym rozwiązaniem, gdy nasz maluch jest jeszcze w początkowej fazie swojego życia – możemy go obserwować i słyszeć, a jednocześnie mamy pewność, że śpi zdrowym i spokojnym snem. Produkty Babysense posiadają certyfikaty wyrobu medycznego, a także są rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka, co jeszcze w większym stopniu gwarantuje nam optymalną kontrolę nad zdrowiem i życiem naszej pociechy.

Do szczęścia potrzeba rodziców

Oczywiście nie wolno zapominać o wspomnianym już kontakcie z mamą i tatą, który jest najważniejszy dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego małego człowieka. To oni budują zaufanie i pobudzają wrodzoną ciekawość dziecka, które przestaje bać się świata, ale zaczyna go traktować, jako swoje naturalne środowisko. Wymienione wyżej urządzenia marki Babysense pomagają nam zapewnić dziecku bezpieczeństwo w chwilach, gdy nie jesteśmy przy nim, lub gdy znajduje się poza naszym oddziaływaniem – we wszystkich innych momentach tylko stały kontakt wzrokowy, dotyk i wspólne przebywanie są najbardziej optymalnymi dla dziecka warunkami dla prawidłowej adaptacji w ciągle jeszcze dla niego nowym i nie poznanym świecie. To mama i tata mają być przewodnikami, a elektroniczna niania Babysense pozwoli im czasem odpocząć, bo opieka nad małym człowiekiem bywa najczęściej bardzo męcząca i absorbująca. Dlatego jeśli mamy zamiar odwiedzić znajomych młodych rodziców zastanówmy się, czy nie warto zafundować im odrobiny spokoju i bezpieczeństwa dla ich pociechy w postaci jednego z produktów marki Babysense

Czytaj także  Elektryczna szczoteczka dla dziecka

Dodaj komentarz