Prezent na roczek dla dziewczynki

Jaki prezent na roczek wybrać dla małej damy? Kupić zabawkę czy coś praktycznego? Postawić na modny róż czy lepszy będzie inny kolor? Wybór produktów jest naprawdę ogromny. Przed udaniem się na zakupy warto zapytać rodziców dziecka, które chcemy obdarować, co spodoba się maluchowi, albo co jest mu potrzebne. Uzbrojeni w taką wiedzę możemy ruszać na poszukiwanie idealnego prezentu na roczek.

Jakie zabawki na roczek?

Przed rocznym dzieckiem stoi wiele wyzwań – to właśnie wtedy maluszki zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki, a otaczający je świat staje się coraz bardziej fascynujący. Dlatego wybierając prezent dla dziewczynki na roczek trzeba mieć to na uwadze. Zabawki powinny wspomagać rozwój dziecka, ale jednocześnie zachęcać go do zabawy i poznawania świata. Należy wybierać produktu dostosowane do wieku dziecka, gdyż inaczej maluch, albo będzie znudzony zabawką, albo się do niej zrazi. Nie możemy zapominać też o bezpieczeństwie. Kupując zabawki na roczek dla dziewczynki należy sprawdzić czy posiadają one atesty bezpieczeństwa i są solidnie wykonane.

Czytaj także  Kolonie wakacyjne to świetna przygoda!

Prezent dla dziewczynki – wózek, bujak czy konik na biegunach?

Roczne maluchy uwielbiają zabawki, które można pchać. Dlatego idealny jako prezent dla dziewczynki na roczek wydaje się wózek dla lalek. Jednak decydując się na taki prezent trzeba pamiętać, że musi to być zabawka o solidnej, stabilnej konstrukcji, która zapewni oparcie dziecku stawiającemu swoje pierwsze kroki. Najlepiej zdecydować się na zabawkę wykonaną w całości z drewna lub wysokie jakości tworzywa sztucznego. Koła nie mogą być zbyt „luźne”, gdyż maluch może za bardzo popchnąć zabawkę i upaść. Pchacz dla dziewczynki może mieć też inne formy, np. wesołego misia lub dużej tablicy z kolorowymi zabawkami typu sorter. Ciekawym pomysłem na prezent na roczek są bujaki, w tym tradycyjne koniki na biegunach. Dziewczynki dodatkowo będą mogły uczesać swojego rumaka i przytulić się do niego. W przypadku bujanych zabawek przed zakupem warto sprawdzić ich stabilność. Płozy muszą być tak wyprofilowane, aby dziecko nie przeważyło się w czasie zabawy.

Prezent dla dziewczynki na roczek – pierwsza lalka

Jaką lalkę wybrać na prezent dla rocznej dziewczynki? Warto postawić na tradycyjne, szmaciane lale, które urzekają swoją prostotą. Dzieci kochają tego typu zabawki, szczególnie jeśli są kolorowe i kryją w sobie wiele niespodzianek, np. grzechotkę, lusterko lub różnego rodzaju nagrane dźwięki. Przy wyborze lalki trzeba sprawdzić, czy wszystkie jej elementy są ze sobą dobrze połączone, a części ruchome i zdejmowane są odpowiednio duże dla rocznego dziecka.

Czytaj także  Gdy dzieci się nudzą podczas podróży - ciekawe pomysły jak temu zapobiec

Prezent na roczek dla dziewczynki – nie tylko zabawki

Wybierając prezent na roczek dla dziewczynki coraz więcej osób decyduje się na kupno dodatkowej pamiątki. Ciekawym pomysłem może być delikatna bransoletka z małym wisiorkiem z wygrawerowanym imieniem dziecka i datą urodzin. Innym ciekawym i praktycznym pomysłem będzie personalizowany album na zdjęcia lub pamiątkowa kartka urodzinowa robiona na zamówienie.

Czasami rodzice zaznaczają, że wolą bardziej praktyczny prezent dla dziecka. Wówczas można zdecydować się na zakup ciepłego dużego kocyka lub pięknej dziecięcej pościeli w kolorowe wzory. Wybierając takie tekstylia trzeba pamiętać, aby miały one certyfikat Tkaniny Godne Zaufania i były starannie wykończone.

Comments are closed.