Roślinne odżywiające kosmetyki. Na co zwrócić uwagę?

Chcąc dbać o skórę twarzy i ciała, chętnie sięgamy po kosmetyki odżywiające, dzięki którym skóra wygląda młodo i zdrowo. W tradycyjnych kosmetykach jest dużo substancji chemicznych, a część z nich może mieć zły wpływ na naszą skórę. Może więc sięgnąć po kosmetyki roślinne? Które z nich są skuteczne?7

Kosmetyki roślinne skarbnicą zdrowia

Łąki i pola mają do zaoferowania wiele roślin o właściwościach leczniczych, a część z nich znalazło zastosowanie podczas opracowywania receptur kosmetyków odżywiających. Współczesna kosmetologia korzysta nie tylko z roślin uprawnych, ale również z tych powszechnie uznawanych za chwasty czy porastających nieużytki. Dużym zainteresowaniem wśród producentów cieszą się surowce o działaniu fitoestrogennym, które wykorzystywane są w terapiach odmładzających.

Fitoestrogeny przypominają hormony, ale pozbawione są typowych działań niepożądanych. Wykorzystywane są do produkcji kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej i modelujących owal twarzy, czyli polecanych kosmetyków odżywiających. Pospolitą rośliną obfitującą w fitoestrogeny jest koniczyna łąkowa, która jest częstym składnikiem suplementów łagodzących przebieg menopauzy. Do codziennej pielęgnacji warto więc wykorzystać surowce roślinne, obfitujące w związki higroskopijne, które magazynują wodę, np. popularny perz. Do kosmetyków roślinnych dodaje się także wyciągi z rumianku zawierające naturalne antyoksydanty.

Kosmetyki roślinne – substancje przeciwzapalne, antyseptyczne i ściągające

W naturalnych kosmetykach odżywiających zastosowano ekologiczne składniki. Najważniejsze są oleje roślinne, czyli naturalne emolienty, bardzo dobrze tolerowane przez naszą skórę. Fazę wodną w kremie zastępuje się często hydrolatem roślinnym, a zamiast silnych konserwantów stosuje się olejki eteryczne, a także łagodne konserwanty, często pochodzenia roślinnego, o bardzo niskim stężeniu. Konserwantem w kremie bazującym na składnikach naturalnych jest też często witamina E. Kosmetyki roślinne są łagodne dla skóry i zapewniają jej kompleksową pielęgnację. Można stosować także oleje, które doskonale przenikają w głąb skóry, pokonując jej warstwę rogową. Są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, antyoksydanty i fitosterole. Natłuszczają skórę, chronią ją przed działaniem czynników zewnętrznych, regenerują, spowalniają procesy starzenia, łagodzą podrażnienia. Można je stosować bezpośrednio na skórę twarzy, ale należy pamiętać, że nie

Czytaj także  Prawidłowa waga w ciąży

mają właściwości higroskopijnych, które zatrzymają wodę w komórkach. W związku z tym, stosowanie olejów bezpośrednio na skórę może prowadzić w konsekwencji do jej przesuszenia. Trzeba ja więc stosować na zmianę z kremem.

Stosując dobrej jakości kosmetyki roślinne, zapewnimy skórze pielęgnację na właściwym poziomie.

Naturalne oleje to wspaniałe kosmetyki odżywiające, które zapewnią skórze odpowiednią pielęgnację.

Comments are closed.