Sztućce dla dzieci z okazji narodzin

Wiesz co najczęściej dostają młodzi rodzice z okazji narodzin dziecka? Ubranka, z których dziecko wyrasta, nie zdążywszy połowy z nich mieć chociaż raz na sobie. Albo kocyki i kołderki. Tak, przy trzecim kocu, można dojść do perfekcji w udawanej radości z prezentu.

Dlaczego to dobry pomysł?

Sztućce dla dzieci to zawsze lepszy prezent niż kosmetyki, które z powodu uczulenia maluszka i tak lądują w koszu. Jeśli chcesz sprawić prezent, który na pewno się przyda, zainwestuj w dobre sztućce dla dzieci. Na pewno rodzice dziecka i wszyscy goście będą pod wrażeniem Twojej pomysłowości!. Z pewnością będziesz jedyną osobą, która przyniesie taki prezent. Z reguły ludzie nie potrafią wybiegać myślami w przyszłość i kupują prezenty na tu i teraz. Dziecko jednak rozwija się bardzo szybko i mimo, że jeszcze nikt o tym nie myśli to niedługo będzie próbowało innym pokarmów niż mleko matki. Najpierw karmiony przez kogoś, powoli sam zacznie wyrywać sztućce z ręki karmiącego. Dzieci próbujące drżącą ręką włożyć do małych buziek wielkie łychy przeznaczone dla dorosłych, wyglądają naprawdę komicznie. To kolejny dowód na to, że dziecko powinno mieć własny komplet sztućców.

Jakie są zalety sztućców dla dzieci?

Obecnie w sklepach zajdziemy ogromny wybór zestawów sztućców stołowych stworzonych specjalnie dla dzieci. W skład takiego zestawu wchodzą najczęściej: łyżka dziecięca do jedzenia zupki, widelec dziecięcy do nabierania stałych pokarmów, nóż dziecięcy ułatwiający nabieranie na widelec oraz łyżeczka dziecięca do herbatki i deserów. Każde z tych przedmiotów jest dostosowane do małej dłoni dziecka. Dodatkowo ich zaokrąglone kształty i sposób wykończenia sprawiają, że dziecko nie ma możliwości zrobienia sobie nimi krzywdy.

Czytaj także  Wybierz krzesełko do karmienia, które rośnie razem z maluchem

Sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci są piękne, kolorowe i błyszczące. Ich trzony mogą być przyozdobione zwierzętami lub postaciami z ulubionych bajek dla dzieci. Znajdziemy zarówno coś dla miłośników Kubusia Puchatka, jak i małych księżniczek. Rysunki mogą być wygrawerowane na sztućcach lub namalowane w wielu barwach. Tak przyozdobione sztućce zachęcą do jedzenia nawet największego niejadka. Poza tym dzieci zazwyczaj lubią mieć własne odpowiedniki rzeczy, którymi posługują się dorośli – zabawkowy laptop, komórka czy klucze do samochodu, stanowią od lat ulubione dziecięce gadżety. Sztućce mają jeszcze większą przewagę, ponieważ są zarówno zabawką, jak i przedmiotami codziennego użytku. Wspaniale posłużą maluchowi do nauki właściwego posługiwania się sztućcami przez zabawę.
Sztućce dla dzieci, podobnie jak te dla dorosłych, wykonane są z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki temu są bardzo odporne na uszkodzenia i zarysowania. Można bez obaw umyć je w zmywarce. Warto zwrócić uwagę na cenę sztućców dla dzieci. Jeśli są zbyt tanie, na pewno nie są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów. Nie warto oszczędzać na takim prezencie, bo kiepskie sztućce mogą zawierać substancje szkodzące zdrowiu malucha albo być wykończone w niedbały sposób przez co dziecko może się nimi zadrapać lub nawet skaleczyć. Niektóre zestawy oprócz sztućców zawierają także naczynia dla dzieci takie jak talerz do zupy, talerz plaski i kubeczek. Taki zestaw to również dobry upominek!

Czytaj także  Elektryczna szczoteczka dla dziecka
Comments are closed.