Wózek dla dziecka – kiedy czas na spacerówkę

 

Dzieci rosną bardzo szybko, zwłaszcza te maleńkie. Wydaje nam się, że maluch wczoraj się urodził, a nagle ma ponad pół roku i przestaje się mieścić w swojej gondoli. Poza tym, dziecko zaczyna być ciekawe świata i leżenie plackiem w głębokim wózku zaczyna je nudzić. Jeśli tak jest, z pewnością to najwyższy czas na nowy wózek dla dziecka.

Kiedy trzeba zmienić gondolę na spacerówkę?

young family with baby strollers on city walk

young family with baby strollers on city walk

Przyjmuje się, że gondola powinna starczyć dziecku przez pierwszy rok życia, ale w praktyce rzadko się to sprawdza, gdyż dziecko po prostu przestaje się w niej mieścić. Wiele obecnie produkowanych wózków tego typu ma małe rozmiary. Mniejsza gondola jest zgrabniejsza i po prostu ładnie wygląda, a wybierając wózek dla dziecka kierujemy się jego wyglądem i innymi zaletami, czasami zapominając, by spojrzeć także na to, jak długa jest gondola. Dodatkowo, jeśli nasz maluch urodził się duży i szybko rośnie, gondola jest za krótka. Ponadto, berbeć, który już siedzi, z pewnością nie będzie chciał leżeć w wózku. Zapewnienie bezpieczeństwa w głębokim wózku jest trudne, a jazda bez pasów zabezpieczających jest dużym zagrożeniem. W tej sytuacji chyba nie ma sensu kupować większej gondoli, a rozpocząć poszukiwanie idealnej spacerówki.

Jak wybrać odpowiedni wózek dla dziecka?

Czytaj także  Jak korzystać z wózka spacerowego?

Niektórzy rodzice kupują tak zwany wózek wielofunkcyjny, czyli komplet składający się ze stelaża, do  którego, korzystając z systemu adapterów, można wpiąć gondolę, spacerówkę oraz fotelik samochodowy dla malucha. Jeśli planujemy taki zakup, starannie obejrzyjmy cały komplet. Pamiętajmy,  że spacerówka musi być dostosowana dla półrocznego dziecka. Wózek dla dziecka w tym wieku musi mieć specjalne siedzisko. Niektóre z modeli posiadają specjalną wkładkę dla malucha, która sprawi, że siedzi i leży ono bardzo stabilnie. Siedzisko powinno być także dosyć długie i szerokie, gdyż spacerówka ma służyć naszemu dziecku przez kilka lat. Upewnijmy się, że wózek posiada mocne pasy, najlepiej pięciopunktowe (tego typu pasy mocowane są nad ramionami dziecka, na bokach i w kroku). Dobrze, gdy wózek ma regulowany podnóżek, by dziecko starsze mogło wygodnie oprzeć o niego nóżki.

Wózek dziecięcy 2

Co jeszcze powinien mieć wózek dla dziecka?

Dobrym rozwiązaniem jest również możliwość zmiany siedziska. Młodsze dzieci mogą siedzieć twarzą do nas, zwłaszcza, gdy na przykład zasną i nie chcemy, by wiatr wiał im w buzię. Starszaki chętnie będą podróżowały bacznie obserwując otoczenie. Wózek powinien mieć także regulację wysokości rączki, co przydaje się zwłaszcza wysokim osobom. Zwróćmy także uwagę na tapicerkę. Materiał powinien być plamoodporny. Ważne, by można było go łatwo zdjąć go z wózka i wyprać. Przez dwa lata korzystania ze spacerówki na pewno będziemy chcieli kila razy go wyczyścić i odświeżyć, zwłaszcza, że małe dzieci są mistrzami w tworzeniu plam i zabrudzeń. Przyda się także duży kosz, do którego włożymy akcesoria, zabawki i zakupy.

Czytaj także  Jak wybrać bezpieczne nosidełko do samochodu?

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to odpowiedzialne zadanie, a jeśli chcemy dobrze je wypełnić, musimy dokładnie określić, jakiego wózka potrzebujemy, a następnie ruszyć na poszukiwania np. do sklepu .Chicco

 

Comments are closed.