Zabiegi rehabilitacyjne na bark

W obecnych czasach bardzo często występującym problemem zdrowotnym są różnego rodzaju kłopoty z barkiem. Mogą być one powodowane dość zróżnicowanymi przyczynami, wśród których wymienia się na przykład przeciążenia lub nadwyrężenia. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać możliwe zabiegi rehabilitacyjne na bark.

Zamrożony bark

Wśród różnego rodzaju problemów z barkiem można przede wszystkim wymienić zamrożony bark. Jest to zjawisko wytworzenia zrostów w torebce stawowej, a także jej obkurczenie. Najczęściej następuje to na skutek zapalenia stawu ramienno-łopatkowego. W wyniku zmagania się z tego rodzaju problemami zdrowotnymi najczęściej występuje bolesność barku, a także jego ograniczona ruchomość. Dlatego warto zastanowić się nad podjęciem różnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych na bark. Możliwych opcji do wyboru jest wiele. Wśród nich wymienia się kinezyterapię, a także terapię manualną oraz masaż poprzeczny. Oprócz tego warto również zastanowić się nad takimi zabiegami, jak kinesiotaping oraz fizykoterapia.

Konflikt podbarkowy

Kolejnym problemem z barkiem, który może się pojawić jest tak zwany konflikt podbarkowy. Tego rodzaju konflikt w dużej mierze obejmuje struktury mięśniowo-więzadłowe, a także elementy kostne, które znajdują się w obrębie stawu barkowego. Problemy z tym związane najczęściej objawiają się dość silnymi dolegliwościami bólowymi. W przypadku występowania konfliktu podbarkowego warto podjąć odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne. Wśród nich wymienia się przede wszystkim ćwiczenia kinezyterapeutyczne, a także stretching oraz masaż sportowy. Oprócz tego można również podjąć takie działania, jak stabilizacja oraz kinesiotaping, a nawet krioterapia.

Czytaj także  Zalety picia soków z wyciskarki

Zwichnięcie stawu barkowego

Wśród różnych problemów związanych z barkiem można również wymienić zwichnięcie stawu barkowego, które może być zarówno przednie, jak i tylne. Do zwichnięcia może dość z różnych przyczyn. Wśród nich wymienia się na przykład upadek, silne uderzenie, a nawet bezpośredni uraz. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się przede wszystkim wszelkiego rodzaju rehabilitacja pourazowa, której celem jest poprawa ruchomości barku. Oprócz tego z powodzeniem można również zastosować masaż poprzeczny, fizykoterapia, a także kinesiotaping. Dodatkowo można zastosować terapię manualną.

Uszkodzenie stożka rotatorów

Kolejnym problemem, który może się pojawić w przypadku barku jest uszkodzenie stożka rotatorów. Najczęściej tego rodzaju problem zdrowotny pojawia się w przypadku sportowców, ponieważ jest skutkiem intensywnego ruchu. Na uszkodzenie stożka rotatorów bardzo dobrze działają zabiegi rehabilitacyjne, a także ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość. Oprócz tego bardzo dobrze sprawdzą się również takie działania, jak masaż poprzeczny, terapia manualna, kinesiotaping, a także fizykoterapia. Warto się nad nimi zastanowić oraz wdrożyć je w życie, ponieważ będą miały pozytywny wpływ na odczuwane dolegliwości.

Dodaj komentarz