Zastanawiasz się, co Twoje dziecko powinno zabrać ze sobą na kolonię? Sprawdź nasz poradnik

Kolonie 2019 to dla dzieci fantastyczny czas odpoczynku w towarzystwie rówieśników. Rodzice muszą jednak pamiętać o odpowiednim spakowaniu swoich pociech na taki wyjazd. Sporo w tym przypadku zależy od wieku dziecka oraz miejsca wyjazdu i jego charakteru. Oczywiście, im młodsze dziecko, tym więcej rzeczy na ogół ze sobą zabiera.

Podstawowe rzeczy do zapakowania

Na kolonię 2019 zabrać ze sobą trzeba oczywiście ubrania i bieliznę na każdy dzień. Warto mieć przy tym pewien zapas rzeczy, które mogą się przydać w nieoczekiwanym momencie. Starsze dzieci mogą mieć mniej ubrań, bo w razie potrzeby będą potrafiły zrobić sobie ręczne pranie.

Na kolonijny wyjazd warto zabrać nie tylko krótkie T-shirty i spodenki, ale i przynajmniej jedną bluzę z długim rękawem oraz długie spodnie. Pogoda jest bowiem trudna do przewidzenia. Do spania konieczna jest piżama lub osobny dres. Czasem dodatkowo zabrać ze sobą trzeba śpiwór, jeśli kolonia 2019 organizowana jest pod namiotem.

Nie można ponadto zapomnieć o ręczniku, mydle, szamponie, paście i szczoteczce do zębów oraz dezodorancie czy grzebieniu do włosów. Warto pamiętać o spakowaniu obuwia, w tym klapków pod prysznic, kurtki przeciwdeszczowej oraz podstawowych dokumentów wraz z pieniędzmi. Jeśli dziecko zażywa leki, należy zadbać o ich zapas na czas wyjazdu.

Czytaj także  Jakie są najnowsze standardy bezpieczeństwa dotyczące fotelików samochodowych?

Kolonie 2019 – o czym jeszcze warto pamiętać?

Kolonie 2019 organizowane pod gołym niebem wymagają dodatkowo zabrania ze sobą zestawu do jedzenia – menażki, plastikowych talerzy, kubków czy sztućców. Czasem przydatny jest czepek i strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz na głowę, środek na komary czy sprzęt do szeroko rozumianej rozrywki np. karty do gry czy gry planszowe. Tutaj warto porozumieć się wcześniej z innymi uczestnikami wyjazdu.

Co jednak z elektroniką np. telefonem komórkowym czy aparatem fotograficznym? Sporo zależy od wieku dziecka i jego dojrzałości. Podczas kolonii takie sprzęty mogą zaginąć lub ulec zniszczeniu. W większości przypadków organizatorzy sami zastrzegają, że elektronika brana jest na kolonię na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji tutaj: https://quatromondis.pl/kolonie

Co zabrać ze sobą na kolonię w zależności od miejsca wyjazdu?

Kolonie 2019 organizowane są w wielu miejscach. Od destynacji sporo zależy, również to, co powinno się ze sobą na wyjazd zabrać. Nad morzem czy jeziorem konieczny okazać się może np. krem z filtrem do opalania. Z kolei pobyt w górach ciężko jest sobie wyobrazić bez butów z wysoką cholewką, które uchronią nogę przed urazami.

Specjalne wymagania obowiązują w przypadku wyjazdów tematycznych np. sportowych. Tutaj spakować ze sobą trzeba oczywiście sprzęt niezbędny do uprawiania danej dyscypliny sportu. Niekiedy sam organizator przypomina, co w czasie wyjazdu będzie niezbędne.

Czytaj także  Mleko po 1 roku życia

Niezależnie od miejsca, w którym kolonia 2019 jest organizowana, dobrze jest zapakować notes z podstawowymi adresami i długopis. Dobrą praktyką jest zakup dwóch, różnej wielkości walizek – większej i podręcznej

Dodaj komentarz