Jak spakować dziecko na kolonię letnią? Oto lista niezbędnych rzeczy

Tak naprawdę każda kolonia, zarówno rekreacyjna jak i tematyczna, to spore wyzwanie dla dziecka i jego rodziców. Co należy spakować, aby w czasie wyjazdu niczego nie zabrakło? O czym warto w tym przypadku pamiętać?

Wygodnie i praktycznie

Kolonie dla dzieci organizowane są w różnych miejscach. Jednak wciąż największą popularnością cieszą się wyjazdy krajowe. W Polsce pogoda bywa, jak wiadomo, kapryśna i zmienna. Warto więc nawet na letni obóz zapakować dziecku nie tylko krótkie szorty i koszulki, ale i ciepłe bluzy, kurtkę przeciwdeszczową oraz buty na zmianę. Wieczory bywają chłodne, a więc dres może się okazać nieoceniony.
Przy tym dziecku musi być komfortowo i wygodnie. Na kolonie nie opłaca się zabierać ze sobą ciasnych jeansów i innych drogich ubrań. Dziecko powinno czuć się swobodnie i nie może martwić się każdą plamą czy dziurą. Lepiej zrezygnować z zabierania na taki wyjazd rzeczy nowych. Nowo zakupione buty mogą być po prostu niewygodne.

Bez drogich rzeczy

Tak naprawdę kolonie tematyczne Quatromondis są same w sobie tak ciekawe, że dziecko nie potrzebuje zabierać ze sobą na wakacje drogiego smartfona, laptopa czy aparatu fotograficznego. Taki wyjazd to zresztą doskonała okazja do odpoczynku od różnego rodzaju szkodliwych ekranów. Lepiej ten czas poświęcić na relaks na świeżym powietrzu. Zresztą drogie sprzęty łatwo mogą ulec uszkodzeniu.

Czytaj także  Jak zorganizować miejsca do przewijania dla dziecka?

Skuteczna ochrona w każdej sytuacji

Dziecko musi być zabezpieczone na każdą sytuację. Powinno więc mieć w swoim bagażu środki na poparzenia słoneczne, ugryzienie kleszcza czy komara oraz grzybicę. Warto na kolonię zapakować czapkę na głowę, krem z filtrem, klapki pod prysznic czy specjalistyczne preparaty przeciwko insektom. Przydana okazuje się być też maść na ugryzienia.
Dziecko i bagaż warto przy tym zabezpieczyć. Ciekawym rozwiązanie może być więc zakup specjalnego lokalizatora, który ma formę opaski. Dla wielu rodziców ogromne znaczenie ma to, że mogą w każdym momencie sprawdzić, czy ich pociecha znajduje się tam, gdzie powinna. Przy okazji taki lokalizator może sprawdzić się w przypadku zgubienia bagażu.
Prowiant i pieniądze
Wprawdzie kolonie dla dzieci są wyjazdami z wyżywieniem. Dziecko ma więc zapewnione śniadanie, obiad czy kolację. Są jednak rodzice, którzy swoje pociechy lubią rozpieszczać. Mogą więc im spakować słodycze czy smaczne przekąski. Powinny być to jednak produkty lekkie, które zbyt szybko się nie zepsują.
Dziecku potrzebne są też pieniądze. Zwykle organizatorzy kolonii Quatromondis sugerują, jaką kwotę można przekazać dziecku na taki wyjazd. Jednak całej sumy nie należy umieszczać w jednym miejscu. Warto schować pieniądze w 2-3 różnych miejscach, najlepiej trudno dostępnych. W razie kradzieży czy zgubienia, maluch nie straci wówczas całości gotówki.
O czym pamiętać, pakując dziecko na kolonię?
Warto na samym starcie przygotować sobie listę rzeczy do spakowania. Wówczas żaden istotny element nie zostanie pominięty, a dziecko wróci z wakacji wypoczęte i zadowolone.

Czytaj także  Elektryczna szczoteczka dla dziecka

Źródło: https://quatromondis.pl/

Dodaj komentarz