Jak korzystać z wózka spacerowego?

Gdy świeżo kupiony wózek spacerowy czeka na pierwszą przejażdżkę, wielu rodziców uświadamia sobie, że nie ma pojęcia, jak z niego korzystać. Teoretycznie, nie jest to trudne zadanie. Wózek posiada siedzisko, w którym dziecku powinno być wygodnie. Czy jednak należy ograniczyć się do umieszczenia w nim malucha i zapięcia pasów?

Jak przygotować wózek do pierwszej trasy?

Jeszcze zanim umieścimy malucha w wózku, musimy zyskać pewność, że on sam jest przygotowany do trasy. Warto upewnić się więc, że koła są dobrze umocowane, siedzisko jest stabilne, a hamulec działa. Dopiero zyskując przekonanie, że wózek jest w dobrym stanie można umieścić w nim dziecko. Pamiętajmy, że maluch, który umie już samodzielnie siedzieć jest znacznie aktywniejszy niż niemowlę przewożone w gondoli. Z pewnością będzie zainteresowany tym, co dzieje się na trasie pokonywanej przez wózek. Jest też prawdopodobne, że sam będzie podejmował próby wydostania się z wózka, gdy tylko zobaczy coś interesującego. Takich wyjątkowo ciekawych rzeczy może być sporo, co przy tym warte podkreślenia, mogą być to rzeczy, które wcale nie fascynują dorosłych. Jeśli więc nie chcemy ponosić niepotrzebnego ryzyka, przed każdym spacerem upewnijmy się, że dziecko ma zapięte pasy.
Maluch może mieć jeszcze problemy z wyartykułowaniem swoich potrzeb, jeśli jednak sprawia wrażenie niezadowolonego z tego, że jest przypięty, wierci się i sam próbuje majstrować przy pasach, dobrze jest upewnić się, że nie uciskają go. Gdy dziecko jest już zapięte można podjąć próbę dostosowania siedziska do jego preferencji. Podczas pierwszych przejażdżek najlepszą będzie pozycja siedząca, z której maluch będzie mógł obserwować otoczenie.

Czytaj także  Pomysły na prezent dla noworodka i jego rodziców

Idealna trasa na pierwsze przejażdżki

Pierwsze przejażdżki mogą być dość stresujące. Tak rodzic, jak i dziecko nie znają przecież wózka spacerowego i jego potencjału. Przed wyjazdem z domu warto więc zastanowić się nad tym, jaką trasę wybrać na pierwsze podróże. Wózki znajdujące się na stronie https://www.recaro-kids.pl/wozki/spacerowki.html poradzą sobie bez względu na to, z jakiej jakości trasą mamy do czynienia. Pierwsze wyprawy powinny jednak prowadzić tam, gdzie jest płasko i stosunkowo bezpiecznie. Pobocze drogi, po której regularnie przejeżdżają samochody, może nie być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Dość dużym wyzwaniem mogą okazać się także krawężniki. Nie da się ich uniknąć, te pierwsze warto jednak pokonywać ze szczególną starannością, ucząc się zarówno własnych reakcji, jak i zachowania wózka.

Jak dbać o wózek spacerowy?

Jeśli chcemy, aby wózek dobrze nam służył, musimy pamiętać o tym, że po każdej przejażdżce należy zatroszczyć się o jego stan. Dobrze jest wyczyścić go, choćby powierzchownie, z zewnętrznej strony i upewnić się, że siedzisko nie jest brudne i nie ma na nim resztek jedzenia pozostawionych przez malucha. W szczególny sposób dobrze jest dbać o koła. Usuwanie z ich powierzchni liści i małych kamieni nie jest trudnym zadaniem. Z pewnością pomoże to w utrzymaniu ich w dobrym stanie przez długi czas.

Czytaj także  Linia wózków Recaro Easylife – charakterystyka

Dodaj komentarz